fbpx

Jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu „Gmina Napędzana Wiatrem” jest projekt Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego Carpe Diem Semper.

Projekt „Wielopokoleniowy Uniwersytet Mobilny” obejmuje swoim zakresem całą Gminę Choczewo i jest kierowany do wszystkich jej mieszkańców. Przedsięwzięcie opiera się na trzech głównych kierunkach działalności Stowarzyszenia: integracji społecznej, animacji lokalnej społeczności oraz edukacji mieszkańców bez względu na ich wiek.

Projekt obejmuje m.in. występy grupy wokalnej i tanecznej, prezentację działalności świetlic socjoterapeutycznych i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Choczewo. W ramach projektu przewidziano również wyjazd integracyjny dedykowany dla 45-50 mieszkańców gminy – uczestników zajęć.

W ramach wspieranego projektu kontynuowany będzie m.in. Kulinarny Piknik Uliczny i Nadbałtycki Marsz Nordic Walking. W zajęciach animujących społeczność wykorzystane będą gogle VR i wyświetlacze LCD, a także różnego rodzaju symulatory.

Stowarzyszenie planuje również zorganizować zajęcia związane z tańcem, śpiewem czy rekreacyjnym uprawianiem sportu. W ramach projektu przewidziano również warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, lokalnych zwyczajów, kultury oraz przyrody.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane będą m.in. z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Podczas nich uczestnicy, przy wykorzystaniu gogli VR i specjalnych kontrolerów, będą mieli możliwość poznania wnętrza i sposobu działania turbiny wiatrowej, a jednym z zadań będzie wykonanie prostej czynności serwisowej na szczycie turbiny.

W ramach zajęć Stowarzyszenie zamierza opracować także 2 stanowiska edukacyjne oparte na tabletach z aplikacją w formie quizu m.in. na temat OZE. Będą one wykorzystywane w zajęciach dla dzieci i młodzieży, jak również seniorów.

Kolejnym elementem edukacyjnym projektu będą warsztaty z poruszania się w przestrzeni usług publicznych m.in. z zakładania i obsługi „Profilu Zaufanego” do zdalnego załatwiania spraw w urzędach.

 

Czytaj Nasz Biuletyn!

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne  Carpe  Diem  Semper

 

ADRES

ul. Bałtycka 13
84-210 Choczewo

NUMER KONTAKTOWY

Nr konta bankowego

93 8350 0004 2600 0771 2000 0030

j

NIP

588-24-33-783

REGON

368892482