fbpx

5 zdrowych zasad na pierwszy tydzień maja...

Przeczytajcie kilka rad, które przygotowała dla seniorów nasza instruktorka Nordic Walking!

1

Każdy dzień staraj się zaczynać aktywnie i mieć pozytywne nastawienie do otaczającego cię świata. Zanim wstaniesz z łóżka przeciągnij się w pozycji leżącej. Unieś prawą nogę na wysokość 20 cm, następnie lewą. To samo wykonaj ramionami. Wstań z łóżka i unosząc ramiona wykonaj wdech nosem, a opuszczając ramiona wydech ustami. Powtórz ćwiczenie oddechowe 3 razy.

2

O tym jak ważne jest pożywne i zdrowie śniadanie wiemy wszyscy. Ale czy każdemu z nas udaje się codziennie pamiętać o  pełnowartościowym i zdrowym śniadaniu? Każdy z nas jest inny, każdy ma swoje smaki i przyzwyczajenia. Może śniadanie wytrawne lub te na słodko? Kochany seniorze, twoim zadaniem jest przez tydzień po przebudzeniu się pamiętać o zdrowym śniadaniu. Kto wie może ten nawyk zostanie z Tobą już na zawsze 😊

3

Woda to zdecydowanie najlepszy uzdrowiciel. Wraz z wiekiem zawartość wody w organizmie zmienia się. Kobiety powinny wypijać ok. 2000 ml, a mężczyźni 2500 ml. Dlaczego woda to uzdrowienie? Między innymi nawodniony organizm łatwiej się regeneruje, a także zmniejsza się ryzyko zachorowalności na choroby układu krążenia. Za dobre nawodnienie podziękuje Ci także układ pokarmowy. Zatem w tym tygodniu do dzieła: w równomiernym odstępie czasowym wypij 8 szklanek niegazowanej wody mineralnej dziennie. To bardzo zdrowy i świadomy nawyk.

4

Jednym z czynników warunkujące zdrowe i pomyślne starzenie się jest regularna aktywność fizyczna. Pamiętaj, że wysiłek fizyczny wydłuża okres samodzielności i niezależności od innych w życiu codziennym. W ramach zajęć nordic walkig weź swoje kije i pomaszeruj do lasu. Wysiłek powinien trwać nie mniej niż 30 minut. Idź z najbliższymi lub sami. Pamiętaj o zachowaniu zasad ostrożności i higieny w czasie pandemii. Las jest otwarty. Dlaczego by nie korzystać z jego wartości zdrowotnych? Marsze wykonuj codziennie. Zmobilizuj się aby zachować formę i witalność. Pamiętaj również o zasadzie swojej instruktorki nordic walking: „nie ma nieodpowiedniej pogody na aktywność fizyczną, jest tylko nieodpowiedni ubiór”. Do dzieła!

5

 Każdy z nas jest inny, wyjątkowy, niepowtarzalny. Rób w życiu to co lubisz, rozwijaj się, baw się. Podaruj sobie codziennie godzinę czasu. Przeczytaj ulubioną książkę, rozwiąż krzyżówkę, upiecz coś zdrowego, posłuchaj muzyki. Dbaj o swój umysł i swoje zainteresowania. Twoje pozytywne nastawienie do świata zaowocuje w pozytywnych relacjach rodzinnych, tak bardzo w tym okresie potrzebnych.

 Autor: Malwina Wypych – instruktor Nordic Walking

Czytaj Nasz Biuletyn!

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne  Carpe  Diem  Semper

 

ADRES

ul. Bałtycka 13
84-210 Choczewo

NUMER KONTAKTOWY

Nr konta bankowego

93 8350 0004 2600 0771 2000 0030

j

NIP

588-24-33-783

REGON

368892482