fbpx
W sobotnie popołudnie 30 lipca w centrum Choczewa odbył się festiwal kulinarny „Smaki Choczewa” – wydarzenie, które już po raz drugi organizowane jest przez Stowarzyszenie Carpe Diem Semper.
Do współpracy podczas eventu zapraszane są lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, restauracje, piekarnie oraz osoby prowadzące sprzedaż własnych wyrobów spożywczych z terenu Gminy Choczewo a także Słuchacze Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W trakcie festiwalu na poszczególnych stanowiskach wystawcy mieli możliwość promowania swoich wyrobów kulinarnych – a jak wiadomo podczas sezonu letniego, z oferty skorzystało bardzo wielu turystów wypoczywających w naszej gminie. Dodatkową atrakcją podczas wydarzenia były występy muzyczne a dla dzieci zostały zorganizowane warsztaty kulinarne podczas których powstały lody sorbetowe.
Mamy nadzieję, że Uliczny Stragan Kulinarny na stałe zagości w kalendarzu imprez letnich i będzie przyciągał coraz większe grono zainteresowanych lokalnymi potrawami a także przyciągnie uwagę potencjalnych wystawców, których w naszej gminie nie brakuje. Jest to wspaniała okazja do tego aby wypromować swoją ofertę gastronomiczną – tak więc zapraszamy do współpracy już za rok!
Stowarzyszenie Carpe Diem Semper